Technologia Wody


Dwumiesięcznik naukowo-techniczny o tematyce z zakresu inżynierii środowiska, gospodarki wodnej, projektowania systemów wodociągowo-kanalizacyjnych oraz nadzoru nad jakością wody, założony przez grupę specjalistów związanych z Wydawnictwem Seidel-Przywecki Sp. z o.o. w 2009 r. Misją Technologii Wody stworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy instytucjami o charakterze naukowo-badawczymi a przedsiębiorstwami działającymi w i dla branży wod-kan. oraz gospodarce wodnej i odwrotnie.


Technologia Wody nr 2/2020

Aktualności

 

Zapraszamy do rejestracji Autorów i Czytelników

 
Zapraszamy Autorów i Czytelników do rejestrowania sie w systemie wydawniczym Technologii Wody.

Redakcja

 
Opublikowane: 2016-04-29 Więcej...
 
Więcej ogłoszeń...

No 2(70) (2020)


Okładka
Drodzy Czytelnicy!
Od 11 marca żyjemy jakby w dwóch rzeczywistościach, jedna to rytm naszego dotychczasowego życia, plany i zobowiązania, a druga, to czas koronawirusa, czas niewyobrażalny, nieakceptowalny i dla wielu nierealny, bo jak to możliwe, że jeszcze 2 marca byłam w teatrze Roma (3 000 miejsc), a teraz nie wolno mi nawet wyjść z domu? Ja osobiście mam dwa światy, ten mój i ten w telewizji z doniesieniami o ilości zachorowań i zgonów. Oby ten mój przetrwał...
Nasza Redakcja trzyma się zdrowo i pracujemy dla Was, aby wywiązać się z zobowiązań wobec wszystkich Czytelników Technologii Wody.
Zeszyt 2, wyjątkowo, ze względu na rosnące ograniczenia w dystrybucji, transporcie itp., a także Wasze bezpieczeństwo, postanowiliśmy wydać w formie elektronicznej. Z tych samych powodów zmieniliśmy harmonogram pozostałych wydań Technologii Wody w 2020 r. Kolejny numer ukaże się na początku lipca i będzie to wydanie podwójne – 3-4/2020.
Bieżące wydanie Technologii Wody obfituje w interesujące artykuły. Dominującym tematem tym razem jest bezpieczeństwo zdrowotne wody do picia, a więc i bezpieczeństwo odbiorców wody pitnej.
Szczególnie chcielibyśmy polecić Państwu artykuł pt. „Przedsiębiorstwa wod-kan a epidemia Koronawirusa” (s. 54).
Inny ważny temat, o którym mało się mówi, to zanieczyszczenie wód spowodowane transportem (s. 44). Autorzy, Marzena Boroń i Siergiusz Urban, przedstawili obszerną analizę tego, jak powstają takie zanieczyszczenia oraz jak możemy im przeciwdziałać.
Na zakończenie chciałabym wszystkim Czytelnikom, Autorom i Współpracownikom Techonologii Wody złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Przeżyjmy te święta godnie, zdrowo i spokojnie, nawet jeśli nie będziemy mogli spędzić ich w gronie najbliższych, tak jakbyśmy tego chcieli.
Magdalena Seidel-Przywecka
wraz z zespołem redakcyjnym